resetpowiększdrukuj

Koniec robót

2013-07-22Koniec robót

KONIEC ROBÓT !! Nastąpiła długo oczekiwana chwila zakończenia robót.
W dniu 19 lipca 2013r, czyli dzień przed terminem,  firma Pana Pawła Kalaty z Szaflar poinformowała Fundację o zakończeniu zakontraktowanych robót. Widać teraz wyraźnie, że oprócz samego przebiegu trasy ścieżki i przepływającej w dole Kacwinianki zmianie uległo prawie wszystko. Nawierzchnia ścieżki wykonana z najlepszego do tego celu bazaltu, odwodnienia, przepusty, kratki ściekowe i co najbardziej widoczne dla korzystających ze ścieżki - bariery ochronne nad stromymi urwiskami Kacwinianki. Dopiero teraz, po odsłonięciu zaledwie części zadrzewienia widać, w jak trudnym terenie przebiega trasa ścieżki. 

Droga wyposażona jest w komplet kierunkowskazów, drogowskazów oraz tablice informujące o współfinansowaniu robót ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa. Punkt graniczny uległ całkowitej metamorfozie. Ciemny, wąski tunel w lesie przeistoczył się w przestronną,  jasną, wybrukowaną kostką polankę, na której stoi wiata, tablica informacyjna i stojak na rowery. W dole szumi wodospad... To urokliwe miejsce będzie w przyszłości wyposażone z inicjatywy wójta w schodki prowadzące nad kaskadę wodną.
Od dzisiaj nie ma także wątpliwości, że ścieżka jest przeznaczona wyłącznie dla pieszych i cyklistów. Informują o tym wyraźnie znaki drogowe. Wynika z nich jasno, że zakazany jest wjazd na ścieżkę jedno i wielośladom. Dodatkowym, odstraszającym elementem dla potencjalnych chętnych do łamania przepisów jest zamykany szlaban uniemożliwiający przejazd wysokim pojazdom...
Wkrótce odbiór końcowy robót, a we wrześniu otwarcie ścieżki w punkcie granicznym, na które zapraszamy razem z przyjaciółmi słowackimi, którzy lada dzień przystępują do remontu swojej części ścieżki. Będzie ok!      
PS.
na zdjęciach widać spacerowicza, w dodatku czworonożnego, ale za nim jadą rowerzyści w tym jego pani z aparatem. Popularność ścieżki można sprawdzić w słoneczny dzień, frekwencja zapewniona.  

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu "Tatry" w ramach współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska - Republika Słowacka 2007-213.